pole biwakowe Lednica

Szukamy osoby do prowadzenia pola biwakowego w Lednicy

pole namiotowe Ledmmica

Fundacja Patria szuka osoby, grupy osób, firmy, które byłyby zainteresowane poprowadzeniem pola namiotowego Biwak Lednica. www.biwaklednica.pl

Położenie

Forma i czas współpracy do ustalenia. Może być sezon, może być kilka lat. Biwak, położony nad jeziorem Lednica w miejscowości Imiołki, działa jako ogólnodostępne pole namiotowe przez ostatnie 4 lata. Cieszy się dobrą opinią.
Sezon rozpoczyna się w maju, kończy we wrześniu. Zwykle maj, połowa czerwca, wrzesień, połowa października to działania weekendowe. Od połowy czerwca do połowy września Biwak otwarty cały czas. Sporo zależy od pogody, planowanych imprez.
Pole namiotowe jest położone 15 km do Gniezna, 35 km do Poznania, po 300 km do Warszawy i Berlina, 100 km od Bydgoszczy, dobry dojazd do Wrocławia.

Często służy do spotkań rodzin, przyjaciół z różnych stron świata. Wokół cisza, spokój. Biwak sąsiaduje z dużym zielonym terenem, 15 ha – Polami Lednickimi, gdzie w pierwszy weekend czerwca odbywają się zloty młodzieży Lednica 2000. Teren Biwaku to ok 8 ha, bezpośrednio nad jeziorem, z zapleczem: toalety 6 , w tym 3 dostępne dla wózków, prysznice 2 x po 6 ,zaplecze kuchenne do wydawania posiłków, altany – miejsc siedzących dla ok 80 osób, wigwam, miejsca dla camperów, namiotów, parking dla odwiedzających, dostęp do jeziora – łagodne, piaszczyste wejście do jeziora. Kawałek lasu w sąsiedztwie.
Na terenie Biwaku były organizowane dni edukacyjne, imprezy rodzinne i firmowe, warsztaty, kino letnie.
Obok przebiegają trasy rowerowe i piesze, m.in. Szlak św. Jakuba, szlaki w Puszczy Zielonka, Kościołów Drewnianych, szlak Piastowski.
Z drugiej strony jeziora Lednica park etnograficzny, muzeum Pierwszych Piastów, Ostrów Lednicki.
Na Biwak w miarę zapotrzebowania, dowozi kajaki kuwakawake.pl z Pobiedzisk i pozostawia na czas określony, do kilku dni.
W Rybitwach działa rodzinna wypożyczalnie rowerów – również mogą dowozić na Biwak. Możliwość wydawania posiłków zamawianych w Kole Gospodyń Wiejskich, wielkopolskie zupy parzucha, ślepe ryby – zupa wege, inne nagradzane potrawy lokalne. Można również zamawiać posiłki, catering w zajeździe Rzepicha.
Fundacja chętnie udostępni swoje kontakty, podzieli się doświadczeniami możemy udostępnić:
kontakty związane z logistyką prowadzenia Biwaku: sprzątanie, koszenie, wywóz śmieci, szamba, drobne naprawy, itp. A także  wypożyczania sprzętu typu duże namioty, łóżka składane wojskowe, itp.

Forma współpracy

Nie mamy sztywnych form – są do ustalenia: od długoterminowej dzierżawy po kilkumiesięczne prowadzenie Biwaku. Z punktu widzenia Fundacji:
– osoba/osoby/firma prowadzące mają pełną samodzielność w prowadzeniu Biwaku. Od ich inicjatywy zależy formuła przyjmowania gości, organizacji imprez, etc Ważne jest ustalenie ram działania i wykupienie polisy odpowiedzialności cywilnej.
Fundacji zależy na prospołecznym kierunku rozwoju Biwaku, poszanowaniu ludzi i zwierząt, zamieszkujących te tereny, działaniu zgodnie z prawem i dobrymi wzorcami współżycia społecznego. Przez zasady współżycia społecznego rozumiemy reguły uczciwego, rzetelnego i lojalnego postępowania, w ramach szeroko pojętego kodeksu etycznego.

​​​​Formy rozliczenia:
– prowadzący pokrywają koszty związane z utrzymanie pola namiotowego:
media, wywóz szamba, opłaty za wodę, prąd, sprzątanie pomieszczeń, koszenie trawy, wywóz śmieci,
– podatek za teren Biwaku
– bieżące naprawy.

Formy rozliczenia z Fundacją do dyskusji.
Możliwe jest rozliczenie na koniec sezonu z rozłożeniem ryzyka na obydwie strony, np 15% zysku dla fundacji, pozostała kwota dla prowadzącego. Dopuszczamy tez inne formy współpracy i rozliczeń. np. fundacja uczestniczy aktywnie w pracach logistycznych, których koszty pokrywa prowadzący Biwak z bieżących wpłat wynikających z prowadzenia pola namiotowego. Inne? Biwak Lednica może uzupełniać swoje działania agroturystyką w cało​​​rocznym Zielonym Domu w Skrzetuszewie. Dom z miejscami noclegowymi dla 20 osób, 6 pokoi, 4 łazienki, dodatkowo wydzielona sala na ok 20 osób z zapleczem kuchennym, zastawą, etc.

pole namiotowe lednica
Verified by MonsterInsights