Fundacja Patria

Rodzinna Niedziela z Mikołajem – opis atrakcji

„Polska Wrażliwa” – Mikołajki 2015
Świąteczna, rodzinna impreza charytatywna zakończona koncertem
Organizator: Fundacja Patria
Data: niedziela 6 grudnia 2015 w godz.12.00-19.00
Miejsce: Hala nr 2, Międzynarodowe Targi Poznańskie, wejście od ul. Głogowskiej 14

BILETY KUPISZ TUTAJ

Agenda imprezy

godz. 12.00-18.00 Konferansjer Przemysław Corso – bieżące informacje o tym co dzieje się w hali, prowadzenie konkursów, prezentacja uczestników
godz. 12.15-12.45 i godz.14.00-14.40 Blok konkursów dla Rodzin
godz.12.45-13.40 Pokazy: Elf Show, Bańki show
godz. 13.50-14.00 Taniec z wachlarzem Tomasz Dudarski Uwolnij ciało
godz. 15.00-15.40 Spektakl teatralny dla dzieci
godz. 17.00 Koncert zespołu Percival

Strefa Malucha, Strefa ekologiczna, Strefa Rodziny, Strefa pyszności i rękodzieła, warsztaty
godz.12.00-18.00 Strefa Malucha
godz. 12.00-18.00 Akrobacje i kuglarstwo
godz. 12.00-18.00 Strefa ekologiczna – wystawy i warsztaty
godz.12.00-18.00 Kiermasz świąteczny – sprzedaż domowych wyrobów i rękodzieła
godz. 12.00-18.00 Przestrzeń dla Rodzin – stoiska informacyjne
godz.12.00-17.00 Warsztaty plastyczne i warsztaty muzyczne, spotkanie z Mieczysławem Hryniewiczem

Opis punktów programu „Polska Wrażliwa 2015”
Działania na scenie

godz. 12.00-18.00 Konferansjer Przemysław Corso będzie na bieżąco relacjonował wydarzenia z hali, zapowiadał warsztaty i zachęcał do zabawy.
Na scenie będzie, przez cały dzień, wprowadzał nas w arkanach poszczególnych wydarzeń pan Przemysław Corso. Prywatnie wielbiciel zespołu Percival. Dzięki przyjaznemu podejściu do ludzi i ciekawości świata konferansjer nie pozwoli, aby ktokolwiek źle wspominał pobyt na Koncercie i imprezach towarzyszących Polska Wrażliwa. Polska Wrażliwa to spotkanie Darczynców i Darbiorców. Tu się bawimy, bierzemy udział w konkursach i warsztatach, smakujemy wyśmienite potrawy, wybieramy prezenty dla bliskich. Przewodnikiem naszym zostanie w tym dniu Przemysław Corso. Na co dzień felietonista, pisze bajki dla dzieci, kryminały, dramaty, powieści przygodowe dla dorosłych. Jego książki: Studium w czerwieni, Maraton, Podziemne Miasto są czytane i nagradzane. Maciej Stuhr nagrał debiutancki tekst Corso dla radia RMF FM w ramach akcji Bajka dla Tomka. Od 2012 pan Przemysław współorganizuje koncerty, a lista wydarzeń, w których z sukcesem uczestniczy, jest bardzo długa. I patrząc na nią musimy pamiętać, ze wcale nie ma 100-tu lat, tylko jest zdolnym, wyjątkowo pracowitym, człowiekiem. Warto Go poznać.

godz. 12.15-12.45, godz.14.00-14.40 Blok konkursów dla Rodzin
Konkursy angażujące Rodziców i Dzieci do wspólnej zabawy wymagające skupienia i odwagi, chęci zbierania doświadczeń.

miasteczkocyrkowe - Kopiaw

godz.12.45-13.40 Pokazy
Elf Show
To niezwykłe umiejętności – tańca w powietrzu, żonglerki, ekwilibrystyki, wplecione w żywiołową, zabawną i wzruszającą opowieść o świętach widzianych oczami małej dziewczynki.. Przedstawienie angażuje publiczność w fabułę. Akcja odbywa się na scenie i wokół niej.

elf showw

Bańki Mydlane Show
to miejsce gdzie można doświadczyć magii kolorowych baniek – znajduje się tam stanowisko do zamykania w bańce, wytwornice baniek i rekwizyty do puszczania dużych i małych baniek mydlanych oraz w razie potrzeby mała scenografia.

godz. 13.50-14.00 Taniec z wachlarzem Tomasz Dudarski

godz. 15.00-15.40 Spektakl teatralny dla dzieci
Studio Teatralne Blum
Założone w Poznaniu przez Lucynę Winkel-Sobczak i Artura Szycha w roku 2003. Studio Teatralne BLUM stworzyło kilkanaście autorskich spektakli w tym również spektakle plenerowe. Grali na całym świecie m.in. w w Lizbonie (Portugalia) , Moskwie (Rosja), Wilnie (Litwa), Bolonii (Włochy), Umea (Szwecja). Spektakle zdobywają nagrody i wyróżnienia w kraju i za granicą. Wśród najbardziej prestiżowych jest Nagroda Specjalna Ministra Kultury (2014) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru dla dzieci oraz nagroda Atest Korczak.

????????????????????????????????????

godz. 17.00 Koncert zespołu Percival
Polski zespół folkmetalowy powstał w Lubinie w 1999 roku. Sam zespół określa swoją muzykę jako „Nową Falę Polskiego Heavy Folku” („New Wave of Polish Heavy Folk”).
Nazwa zespołu nawiązuje do gnoma Percivala Schuttenbacha, jednej z postaci występujących w sadze o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.
W latach 2013 – 2014 Zespół uczestniczył w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Premiera 13 października – ogromny międzynarodowy sukces. Utwory pojawiające się w grze to między innymi Lazare oraz Sargon. Wspaniałe głosy, charyzmatyczne prowadzenie koncertu. Sformułowanie folk metalowy nie powinno zniechęcać żadnej generacji potencjalnych odbiorców – to piękna muzyka i wrażliwi muzycy.
Obok instrumentów współczesnych (gitara akustyczna i elektryczna, basowa, perkusja, wiolonczela akustyczna i elektryczna) muzycy wykorzystują instrumenty tradycyjne, ludowe, etniczne.
Muzyka Zespołu to tradycyjne pieśni z terenów całej Słowiańszczyzny w nowej aranżacji. Teksty w zdecydowanej większości śpiewane są w oryginalnych językach.

percival

W grudniu 2014 ukazał się drugi z cyklu albumów „Slava” (pierwszy – „Slava – Pieśni Słowian Południowych” uzyskał w 2012 roku nieoficjalnie status złotej płyty, dołączony był bowiem do preorderu „Równonocy”, która ten status uzyskała jeszcze w przedsprzedaży) – „Słava – Pieśni Słowian Wschodnich”.
Skład Percival Schuttenbach:
Mikołaj Rybacki – gitara elektryczna, akustyczna, basowa, mandolina, saz, darabuka, śpiew; Katarzyna Bromirska – wiolonczela elektryczna, akustyczna, kontrabas, akordeon, sopiłka, flet tenorowy, kaos pad II, instrumenty klawiszowe, śpiew; Joanna Lacher – davul, bodhrán, gitara basowa, śpiew; Christina Bogdanova – Kaos Pad II, Reloop, śpiew. Poza koncertem będzie czas na zdjęcia, autografy, zakup płyt Zespołu i gry Wiedźmin.

Działania poza Sceną:
godz. 12.00-18.00 Strefa malucha
Strefa gier interaktywnych i planszowych, strefa animacji dla najmłodszych – kącik malucha, malowanie twarzy, dmuchańce.

godz. 12.00-18.00 Strefa akrobatyczno-kuglarska
Niezwykły popis umiejętności akrobatycznych w magicznej scenerii zaprezentują nam świetni akrobaci. Emocjonujący pokaz zabierze nas w świąteczną opowieść za pomocą ruchu, światła, gestu nie tylko dla najmłodszych.

Elf na szczudąach - Kopia

godz. 12.00-18.00 Strefa Ekologiczna – wystawy i warsztaty
Tu będzie królowało Stowarzyszenie Promocji i Dziedzictwa „Kasztelania Ostrowska” z Maciejem Jędrzejczakiem i Natalią Olejnik na czele. Członkowie Stowarzyszenia wiedzą wszystko o ziołach rosnących dziko na terenie Wielkopolski i ich zastosowaniu w praktyce. Podzielą się ta wiedzą w sposób ciekawy i łatwy do zapamiętania. Po tych warsztatach wyprawy w plener i gotowanie po wyprawie zmieniają się nie do poznania.

back2 - Kopia

Dlaczego warto segregować szkło? Huta Szkła Klar Glass z Pobiedzisk pokaże proces powstawania szkła z piasku, piasku ze szkła odpadowego i znów użytecznych naczyń szklanych. Będzie można zadawać pytania, uczestniczyć w procesie.

Akademia Robotów poprowadzi warsztaty z budowy i programowania robotów – również w zakresie ich uczestniczenia w procesach proekologicznych

Powiat Gnieźnieński udowodni, ze w weekend warto ruszyć w podróż: pieszo, rowerem, pociągiem, samochodem. Pokaże ile atrakcji kryje się na niedalekim, a tak mało znanym obszarze.

godz.12.00-18.00 Strefa Rodziny
Tu będzie można zasięgnąć informacji, porad w zakresie dotyczącej wychowania, rozwoju dzieci i dorosłych. Będzie można również uzyskać informacje na czym polega praca zastępczej rodziny zawodowej i jak można zostać rodzina zastępczą. Poza organizacjami: m.in. Swobodą, Pomocną Mamą będą również zawodowe rodziny zastępcze z całej Polski. Każda z co najmniej 10-letnim doświadczeniem

godz. 12.00-18.00 Strefa Pyszności i Rękodzieła
Tutaj można zjeść posiłek, kupić swojskie wyroby, domowe wypieki. Potrawy będą dla tych co kochają mięso i dla tych, którzy go w ogóle nie jedzą. Chodząc pomiędzy stoiskami łatwo będzie można zauważyć jak różnorodny jest świat, ludzie i jakie z tego bogactwo inspiracji może płynąć. Poznamy m.in. Wolny Targ – inicjatywa zrzeszającą manufaktury, Dobrą Kawiarnię – prowadzoną przez zespół integracyjny, Czary Mary – świat, w którym tworzymy własne słodycze oraz Śniobiad, który będzie sprzedawał ciasta domowe i inne.

targ - Kopia

Rękodzieło – 6 grudnia to czas na prezenty. Jeśli myślicie Państwo o rzeczach niebanalnych, nietuzinkowych to tu można je znaleźć. Po przystępnych cenach. Kupując tutaj prezent dzielicie się jednocześnie z innymi. Przedmioty są wykonywane przez osoby z inicjatywą, tworzące własne miejsca pracy, które jednocześnie dzielą się tym co zarobią z osobami potrzebującymi, z fundacją. Poznamy.in. Skład Kulturalny oraz wytwórców z Wolnego Targu.

174 - Kopiaw

godz. 12.00-18.00 Strefa Warsztatowa
Interaktywne spędzanie czasu to zabawa i nauka. Warsztaty będą międzypokoleniowe, od najmłodszych do najstarszych. Plastyczne, muzyczne, kulinarne, przyrodnicze, robotyka. Razem będziemy robić przedmioty, które w Święta przypomną nam wspólnie spędzony czas na imprezie Polska Wrażliwa. Zespół Percival poprowadzi warsztaty muzyczne.

DO POBRANIA POLSKA WRAŻLIWA 2015