Koncert Grudniowy

Koncert Polska Wrażliwa 9 grudnia 2014 r już za nami…

Odmłodzony skład Arki Noego i odmłodzona publiczność – żywiołowo, głośno, spontanicznie. Były stare, wieczne żywe przeboje, były pastorałki, były piosenki z najnowszej płyty „Torpeda”. Pełna sala, zapełnione nawet balkony. Koncert prowadził Mieczysław Hryniewicz.
Wokół koncertu działo sie sporo. Na wyświetlanej prezentacji można było zobaczyć zdjęcia z cyklicznych projektów Fundacji z 2014 roku. Poplenerowa wystawa obrazów podarowana przez Pracownie Malarska z Gniezna. 7 obrazów sprzedanych, pozostałe na aukcji internetowej www.charytatywni.allegro.pl – do kupienia. Wystawa prac laureatów historycznego konkursu internetowego “Jest jeszcze tyle do odkrycia…”. Można było kupić płyty Arki Noego, zobaczyć stoiska biznesu nas wspierającego. Największym powodzeniem cieszył się tradycyjnie bufet – domowe ciasta pieczone przez Rodziny współpracujące z Fundacją. Przyjechały, ciasta i Rodziny, z całej Polski. Czekoladę i kawę można było kupić u Rowerzysty  :)
Zainteresowaniem cieszył się kiermasz dekoracji świątecznych – również robionych przez Rodziny. Choinki z szyszek, orzechów, makaronu, piękne bombki ze sznurka, aniołki – wszystko pomysłowe, kolorowe i robione z sercem. Wychodząc z koncertu można było zabrać na pamiątkę malutkie kredki i sianko.
W tym roku też mieliśmy szczęście dziękować. Dziękowaliśmy Darii Ogórkiewicz – wolontariuszce, która rozpoczyna kolejny sezon współpracy z Fundacją przy hipoterapii, Kancelarii pana Macieja Sójki, która wspomaga Fundację w poszukiwaniu rozwiązań zgodnych z duchem i literą prawa; Fundacji Enea, za wieloletnie wspieranie obozów Republika Uśmiechu i podpisanie umowy partnerskiej, Bankowi Zachodniemu WBK Santander – Mecenasowi Uśmiechu 2014. Drewniane Ślimaki powędrowały w dobre ręce.

Na kolejny koncert zapraszamy za rok :) …a już teraz mogą Państwo obejrzeć zdjęć z tegorocznego koncertu w naszej galerii

Dochód z Koncertu Polska Wrażliwa i kiermaszu zostanie przeznaczony na działalność statutową Fundacji Patria – współpracę z Rodzinami Zastępczymi.

Koncerty Grudniowe
Od początku istnienia Fundacji Patria koncerty grudniowe stanowiły bardzo ważny element zakończenia roku kalendarzowego.  Organizowane zawsze w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który udostępnia Fundacji w okolicy 6 grudnia dużą Aule, są okazją do spotkania darczyńców z beneficjentami, zwykle dzieci z przedstawicielami „biznesu wrażliwego”.

Koncert to zawsze okazja do podziękowań, wzajemnego poznania, posłuchania i pośpiewania kolęd i pastorałek, refleksji nad mijającym rokiem i przygotowań do radosnego oczekiwania na nadchodzące Boże Narodzenie.

Dochód z koncertu przeznaczony będzie na wypoczynek dzieci z Rodzin Zastępczych i Domów Dziecka. Obozy realizowane są przez Fundację od  5 lat.

Do 2011 roku koncerty nosiły nazwę Wielkopolska Wrażliwa. Wraz z rozszerzeniem działalności Fundacji Patria na całą Polskę i otrzymywaniem wsparcia z całego kraju została zmieniona nazwa koncertu na Polska Wrażliwa.

Podczas Koncertów są wręczane Ślimaki, symbol towarzyszący Fundacji w różnych formach graficznych, w tym przypadku – rzeźby.  W ten sposób Fundacja szczególnie dziękuje za wielkie serce, długoletnie wsparcie, przychylność. Ślimaki są wręczane zarówno instytucjom, jak i osobom prywatnym: wolontariuszom, pracownikom.

Koncerty Polska Wrażliwa:

2012 – wystąpili: Kayah, Marcin Wyrostek, Góralska Hora, Halina Mlynkowa, Laura Dziąba, Chór Akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Ślimaki otrzymali: Pan Józef Roszak, Torpol S.A., Pan Henryk Pieczyński

2013 – wystąpili: Arka Noego i Góralska Hora

Ślimaki otrzymali: Polska Spółka Gazownictwa Oddział w Poznaniu, Autostrada Eksploatacja S.A., Biuro Pierwszej Damy RP

2014 – wystąpiła Arka Noego

Ślimaki otrzymali: Fundacja Enea, Kancelaria Pana Macieja Sójki, Pani Daria Ogórkiewicz

 

 

 

 

 

Miejsce: Aula Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Termin realizacji: drugi wtorek grudnia

Czas trwania Koncertu: 17.30 – 19.30

Zakwaterowanie dla Rodzin przyjeżdżających na Koncert:
3 Rodziny  w Zielonym Domu w Skrzetuszewie (od soboty do środy). Pozostałe Rodziny – Agroturystyka w Waliszewie i Sławnie.

Posiłki: Śniadania, kolacje we własnym zakresie. Obiady dowożone przez firmę zewnętrzną w Skrzetuszewie.

Program: Do ustalenia. Pomoc w przygotowaniu stoisk przed koncertem.

Plakat autorstwa p. Macieja Polusa.