Zarząd i Pracownicy

Prezes Zarządu: Liliana Sobieska. Od 1 lipca 2013 zarząd jednoosobowy.

 

Dyrektor Zarządzający: Marek Żuchowski. Od początku 2013 roku.

.

Fundacja Patria pracuje w systemie projektowym:  w miarę pozyskiwanych funduszy zatrudnia pracowników do realizacji poszczególnych zadań. W Imiołkach, gdzie Fundacja ma 20 ha,  m.in. stajnię,  pole namiotowe, zarządza całością dyrektor Marek Żuchowski. Marek pochodzi z Ciechocinka. Konie to jego pasja, miłość, życie. Prowadzi hipoterapię, naukę jazdy konnej, sam czynnie zajmuje się jeździectwem.  Ma doświadczenie w zarządzaniu.  Jest organizatorem obozów konnych, programów  edukacyjnych dla dzieci, doradcą zawodowym wspierającym zakładanie własnej działalności.

Na urlopie macierzyńskim jest Agata Rezler. Mieszka w Gnieźnie. Agata współpracowała z Rodzinami Zastępczymi przy organizacji i prowadzeniu Republiki Uśmiechu 2013. Z wykształcenia jest inżynierem. Do problemów podchodzi jak do spraw do rozwiązania – bez sentymentów i zbędnego rozpamiętywania. Ma świetnego syna Daniela, a teraz urodziła śliczną córeczkę Zuzannę. Agata jest również fizjoterapeuta i w tym obszarze wspiera w miarę możliwości obecnie Fundacje. Jesienią wraca do prowadzenia biura Fundacji.

Wolontariusze wspierający systematycznie Fundacje to grupa ok 30 osób z Gniezna, Poznania, Wrocławia, Olsztyna, Białegostoku, Warszawy. Wszystkim ogromnie dziękujemy.

Fundatorem Fundacji jest pan Michał Wojtczak. Przekazał Fundacji Patria 20 ha nad jeziorem Lednica we wsi Imiołki.

Do kwietnia 2013 był prezesem Fundacji Patria, potem przez dwa miesiące – członkiem Zarządu. W czerwcu 2013 przekazał zarządzanie Fundacją nowej ekipie.

W marcu 2015 założył fundacje Agapa, w której jest Prezesem. Głównym celem i przedmiotem działalności Fundacji Agapa jest budowa domów do realizacji celów użytecznych społecznie.